Naturalne sposoby na wypadające włosy

W sytuacji gdy włosy zaczynają wypadać zastanawiamy się jaka może być tego przyczyna. Bardzo często zdarza się, że nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić dlaczego włosy wypadają. Nawet wizyta u specjalisty czy badanie włosa nie dadzą odpowiedzi na to pytanie.

Jakie są przyczyny wypadania włosów

Włos na naszej głowie żyje od 2 do nawet 6 lat. W tym czasie przechodzi kolejne stadia rozwoju, warto w tym miejscu zaznaczyć, że blisko 80% naszych włosów znajduje się w fazie wzrostu.

Do głównych przyczyn wypadania włosów bardzo często należy nadmierny stres lub popularne choroby, takie jak np. grypa. Bardzo często brakuje nam w organizmie witamin z grupy B czy żelaza. To wszystko sprawia, że włosy zaczynają wypadać. Z początku jest to proces łagodny, jeśli jednak zignorujemy pierwsze oznaki to z czasem nabawić możemy się poważniejszych problemów. Włosy zaczną wypadać garściami a wtedy mało inwazyjne metody nie zawsze mogą być skuteczne.

Najlepsze środki na wypadanie włosów

Do najpopularniejszych preparatów na łysienie męskie zaliczyć możemy Profolan oraz środki na bazie moniksydylu. Tabletki Profolan są naturalnym suplementem diety, który możemy stosować w zaciszu własnego domu. Moniksydyl jest bardziej problematyczny w stosowaniu, wymaga on codziennego wmasowywania w skórę głowy i należy stosować go przez bardzo długi czas. Sporo osób odczuwa poprawię po blisko roku stosowania. Profolan działa szybciej ale też zasada jego działania jest całkiem odmienna.

A może przeszczep włosów?

Nic bardziej mylnego – przeszczep nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. W przypadku łysienia androgenowego taki zabieg może być tylko czasowym rozwiązaniem, dzieje się tak dlatego, że przeszczep nie działa na przyczynę, maskuje ją jedynie i pozornie jesteśmy wyleczeni. Faktycznie proces łysienia cały czas się toczy i kwestią czasu jest kolejny problem z łysieniem.

Łysienie – poważniejszy problem?

Jeśli środki takie jak Profolan czy Loxon 2% nie pomagają należy zwrócić się do specjalisty, który skieruje nas na dokładne badania. Ich celem będzie wykluczenie poważniejszych chorób, które mogą prowadzić do nasilenia łysienia. Nie należy się jednak tego obawiać, badania są bezbolesne i nie przysparzają wielu problemów. Pamiętaj, że lepiej raz się solidnie przebadać i mieć pewność, że łysienie to tylko niegroźny defekt wizualny! Lekarzem, który zajmuje się problemem z włosami jest trycholog. To właśnie taki specjalista będzie ci w stanie pomóc w sytuacji, gdy naturalne metody okażą się zawodne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *